Vyhľadávanie zájazdov
Keňa - Tanzánia - Zanzibar - Keňa

Keňa - Tanzánia - Zanzibar

Keňa - Tanzánia - Zanzibar
Doprava:
letecky
Letisko:
Praha
Odjazd:
-
Strava:
Raňajky

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1.deň PRAHA (VIEDEŇ) - NAIROBI

Ráno odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi s prestupom. Večer prílet do Nairobi, uvítanie na letisku a transfer do hotela 4*, nocľah.

2. deň NAIROBI – JAZERO NAIVASHA

Po raňajkách v hoteli cesta k jazeru Naivasha. Okolo poludnia príchod do lodge na teplý obed. Popoludní plavba loďou po jazere Naivasha. Jazero, obrastené papyrusom, leží na dne veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Je obľúbeným odpočinkovým miestom pre hrochy, na jeho brehoch sa pod akáciami prechádzajú žirafy, zebry, impaly, gazely, antilopy losie a v korunách stromov sa preháňajú guerézy pláštikové. V neposlednom rade je výborným miestom na pozorovanie vtáctva. Určite sa tu stretnete s majestátnym orlom jasnohlasým. Večera a nocľah v lodge 4*.

3. deň JAZERO NAIVASHA - MASAI MARA

Po raňajkách odchod do NP Masai Mara. Cesta vedie na juh cez Nairobi, a ďalej smerom k tanzánskej hranici a trvá cca 6,5 hod. Zastávka na vyhliadkovom mieste, kde budete mať čas vyfotografovať si nádhernú panorámu veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Obed formou balíčku. Hneď popoludní príchod do parku a popoludňajšie safari v Masai Mare, ktoré prebieha cestou do lodge. Večera a nocľah v lodge 5*.

4.deň MASAI MARA

Raňajky, celodenné safari v parku. Stravovanie a nocľah vo vašej lodge. Pláne Masai Mara ležia v juhozápadnej časti Kene. Južnú hranicu s Tanzániou tvorí rieka Mara. Môžete tu pozorovať desiatky rôznych druhov živočíchov - gazely, zebry, žirafy, byvoly, oryxy, antilopy, pakone, slony, hyeny, šakalov, pštrosy, gepardy a levov, čakajúcich na svoju príležitosť. Tu máte tiež najväčšiu šancu uvidieť leopardy, ktoré sa radi ukrývajú v korunách stromov. V rieke Mare sa s obľubou kúpu hrochy a žijú tu aj obrovské krokodíle nílske. Každoročne sem migrujú obrovské stáda pakoňov hrivnatých, ktorí sa sem presúvajú za pastvou zo suchých tanzánskych saván. Veľká migrácia je hlavným dôvodom, prečo je Masai Mara taká slávna. V priebehu októbra a novembra migrujú hlavné stáda späť do tanzánskeho Serengeti, ale v Masai Mare zostávajú tzv. rezidentné stáda, pre ktoré ponúka park dostatok potravy po celý rok.

5. deň MASAI MARA - SERENGETI

Po raňajkách odchod do NP Serengeti. Hranicu prekročíte v Issebanii na keňskej strane a v Serari na tanzánskej strane. Cesta do NP Serengeti, kam prídete zo západnej strany bránou Ndabaka od Viktóriinho jazera. Obed formou balíčku. Safari cestou do stredu parku, kde je zaistená večera a ubytovanie v lodge 5*.

6. deň SERENGETI

Celodenné safari v NP Serengeti, ktorý je najväčším a najslávnejším tanzánskym národným parkom. Učarujú vám jeho nekonečné pláne, tiahnúce sa do nekonečna na všetky svetové strany a hostiace permanentne okolo 1 milióna kusov pasúcej sa zveri. Park je domovom slonov, žiráf, zebier, gaziel, impal, pakoňov a ďalších druhov zvierat. Vďaka veľkej ponuke potravy je obľúbený predátormi - levmi, gepardami, leopardami a hyenami. Žije tu tiež cez 500 druhov rôznych vtákov. Večera a nocľah v lodge 5*.

7. deň SERENGETI - NGORONGORO

Raňajky, odchod do chránenej krajinnej oblasti Ngorongoro. Cestou ešte dopoludňajšie safari v Serengeti. Obed formou pikniku. Ďalšia cesta oblasťou Malanja Depression, ktorá je domovom Masajov, pasúcich tu svoje stáda. Potom už vystúpite na okraj hlavného krátera Ngorongoro. Príchod do lodge 5*, ktorá leží na okraji krátera a ponúka úžasný výhľad na jeho dno. Voľno na relaxáciu, večera, nocľah.

8. deň KRÁTER NGORONGORO - LAKE MANYARA

Po raňajkách v lodge zostup na dno krátera Ngorongoro. Safari v kráteri s obedom formou balíčku v dĺžke max. 6 hod. Časové obmedzenie je nastavené vládou, preto vás žiadame o rešpektovanie tohto nariadenia. Kráter Ngorongoro je kaldera o rozlohe cca 8.000 km², sformovaná prepadom vulkánu po veľmi silnom výbuchu sopky, pôvodne vysoké ako Kilimanjaro. Dnes je uzavretou oblasťou s unikátnym ekosystémom, kde nájdeme savanu, sodné jazierka, svampy aj les. Je domovom mnohých druhov afrických cicavcov a žijú tu aj ohrozené nosorožce čierne. Je jedným z posledných miest na Zemi, kde sa vám ešte pošťastí vidieť "veľkú päťku", kam patrí byvol, slon, leopard, lev a nosorožec. Popoludní možnosť návštevy masajskej bomy (vstup cca 35, - USD). Odchod k jazeru Manyara. Večera a nocľah v lodge 5*.

9. deň LAKE MANYARA

Raňajky, potom odjazd do NP Lake Manyara a celodenné safari. Alkalické jazero Manyara, obľúbené pelikánmi a plameniakmi, leží v susedstve veľkej priekopovej prepadliny. Park ponúka pohľad najmä na vtáčí život. Môžeme tu však pozorovať tiež hrochy, žirafy, slony, prasce pralesné a rôzne druhy antilop. Vegetáciu parku tvorí najmä dažďový prales. Večera a nocľah vo Vašej lodge 5*.

10. deň LAKE MANYARA - ARUSHA - ZANZIBAR

Raňajky, odchod do Arushy. Obed formou balíčku. Hneď popoludní odlet na ostrov Zanzibar s miestnou leteckou spoločnosťou. Po prílete na Zanzibar transfer do hotela 3* na sever ostrova do letoviska Nungwi. Ubytovanie v hoteli, pobyt s raňajkami.

11. až 14. deň ZANZIBAR

Pobyt v hoteli s odpočinkom na bielych plážach "ostrova korenia". Kúpanie, opaľovanie, vodné športy. V rámci pobytu sa vydáte na celodenný výlet s návštevou starej časti hlavného mesta Zanzibaru, tzv. Stone Towne, ktorý je pod ochranou UNESCO. Tiež si pozriete farmu na pestovanie korenia, kde sa budete podľa vône snažiť uhádnuť, o ktorý druh korenia sa jedná. Výlet je zahrnutý do ceny zájazdu. S organizáciou ďalších prípadných výletov a aktivít vám bude nápomocný Váš český sprievodca.

15. deň ODLET ZO ZANZIBARU – PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

V skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet zo Zanzibaru s prestupmi. Večer prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha - Nairobi a Zanzibar - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) prelet Arusha - Zanzibar 1 x nocľah v Nairobi v hoteli 4* s raňajkami 8 x nocľah v lodge 4*- 5* s plnou penziou safari podľa programu vrátane vstupov do NP transfery terénnym vozidlom s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne 1 l vody na osobu a deň počas safari transfer letisko - hotel - letisko na Zanzibare 5 x nocľah v hoteli Langi Langi Bungalows 3* s raňajkami celodenný výlet do Stone Towne a na farmu pestovania korenia služby českého sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové a bezpečnostné taxy 539,- EUR vstupné vízum do Kene cca 51,- USD (nutné žiadať elektronicky na adrese www.ecitizen.go.ke) vstupné vízum do Tanzánie 50,- USD (platí sa na letisku po prílete) prepitné pobytová taxa na Zanzibare cca 5,- USD (platí sa po príjazde do hotela na Zanzibare) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Ide o zájazd expedičného charakteru, v ktorého priebehu môže dôjsť k zmenám trasy, dĺžky pobytu a kategórie ubytovania. Zájazd je organizovaný v spolupráci s CK Livingstone. V prípade záujmu možná zmena hotela na Zanzibare (za príplatok – ceny na vyžiadanie).

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žádné termíny nejsou aktuálně dostupné