Keňa - Po Stopách “Veľkej 5”, Keňa, 17.7.2018, Plná penzia

Keňa - Po Stopách “Veľkej 5”

Termín:
17.7. - 25.7.2018 Zmeniť termín

Dĺžka: 9 dní / 7 nocí
Doprava: letecky (Praha) (-)
Strava: Plná penzia
Číslo zájazdu: 58571624
3 188 € (-0 %) Nezáväzná objednávka

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet do keňského Nairobi s prestupom. Vo večerných hodinách prílet do Nairobi. Pri prechode pasovou kontrolou zakúpite kenské vízum za poplatok 25, - USD / osoba. Na letisku v Nairobi Vás bude očakávať zástupca nášho zahraničného partnera, ktorý Vás privíta a zaistí transfer do hotela The Panafric Hotel 4 * do centra mesta. Voľno na relaxáciu po lete. Tento deň nie je zabezpečená večera, ktorú máte možnosť v hoteli prikúpiť, ale zároveň máte možnosť navštíviť niektorú z nairobských reštaurácií, odporúčame slávnu reštauráciu Carnivore. Nocľah v hoteli.

2. deň NAIROBI – MAASAI MARA

Po raňajkách v hoteli budete vyzdvihnutí Vaším sprievodcom a vydáte sa na cestu do NP Maasai Mara. Cesta vedie na juh cez mestečko Narok a trvá cca 4, 5 hodiny. Cestou zastávka na vyhliadkovom mieste, kde budete mať čas vyfotografovať si nádhernú panorámu veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Po príchode do parku ubytovanie v Sarov Mara Game Campe 4 *, kde bude podávaný obed. Po obede popoludňajšie safari v NP Maasai Mara. Večer návrat do kempu na večeru a prenocovanie.

NP Maasai Mara: Severný výbežok Tanzanie Serengeti. NP Maasai Mara zaberá rozlohu 1.510 km2 a nachádza sa v odľahlej juhozápadnej časti Kene pri hranici s Tanzaniou vo veľkej priekopovej prepadline Great Rift Valley. Južnú hranicu tvorí rieka Mara. Centrálne územie parku leží vo výške cca 2000 m nad morom a vegetácia je tvorená zvlnenou savanou, z ktorej sem tam vyráža hustá buš a veľké oblé kamene lávového pôvodu, na ktorých sa radi vyhrievajú predátori. V Maasai Mare môžete súčasne uvidieť desiatky rôznych druhov živočíchov - gazely, zebry, žirafy, byvoly, Oryx, antilopy, pakone, slony, hyeny, šakaly, pštrosy, gepardy s levmi, čakajúci na svoju príležitosť. V tomto NP máte tiež najväčšiu šancu uvidieť leopardy, ktoré možno zahliadnuť len so šťastím, pretože sa radi ukrývajú v korunách stromov, kde ich je možné len veľmi ťažko objaviť. Maasai Mara je tiež jediným parkom v Keni, kde môžete uvidieť voľne žijúce nosorožce čierne, ktoré sú prísne chránené. V rieke Mara sa tiež s obľubou kúpu hrochy a žijú tu aj krokodíly nílske. V auguste a v septembri sem migrujú obrovské stáda pakoňov hřívnatých, ktoré sa sem presúvajú za pastvou zo suchých saván. Každoročne ich sem prichádza cca 1,5 milóna kusov. Každoročné migrácie pakoňov sú hlavným dôvodom, prečo je Maasai Mara tak slávna.

3. deň MAASAI MARA

Celodenné safari v NP Maasai Mara. Máte možnosť zvoliť medzi obedom formou piknikového balíčku, čo Vám umožní vzdialiť sa ďalej od kempu a preskúmať tak vzdialenejšie územia parku, či sa vrátiť na obed do Vášho kempu. Večera a nocľah v kempe.

4. deň NP MAASAI MARA – NP LAKE NAKURU

Skorý budíček a občerstvenie v kempe, po ktorom vyrazíte na tradičné ranné safari, ktoré prebieha za úsvitu. Táto denná doba je na pozorovanie divokej zveri najvhodnejšia, pretože najmä veľké mačky sú v tento čas najviac aktívne. Ak budete mať šťastie, môžete uvidieť napríklad loviace levice, gepardy, či leoparda. Návrat do kempu na bohaté raňajky. Po raňajkách check out a odchod do NP Lake Nakuru. Počas cesty ešte safari v NP Maasai Mara. Potom sa vydáte späť smerom na Nairobi a ďalej do NP Lake Nakuru. Obed formou piknikového balíčka. Popoludňajšie safari v NP Lake Nakuru. Večer príchod do Lion Hill Lodge 4 *, večera a nocľah.

NP Lake Nakuru: Jazero Nakuru je alkalické jazero s rozlohou cca 62 km2. Rozloha jazera sa mení v závislosti na daždivej či suchej sezóne. Jazero je na severnej strane ohraničené kráterom Menengai, na severovýchode pahorkatinou Bahati Hills, na juhu kráter Eburu a na západe zrázom Mau. NP Lake Nakuru je ako jediný NP v Keni oplotený, a to z dôvodu, že sa jedná o vládnu rezerváciu pre nosorožca. Žijú tu ako nosorožce biele, ktoré sa radi popášu na savane, tak aj nosorožce čierne, ktoré sa však radšej zdržujú v kútiku hustej buše a tak je ich pozorovanie sťažené. Môžeme tu pozorovať tiež ružové plameniaky, biele plameniaky (žije tu okolo 450 druhov rôznych vtákov), paviány, byvoly, zebry, pakone, gazely, Impala, žirafy Rotschieldove, leopardy a ďalšie.

5. deň NP LAKE NAKURU – NP AMBOSELI

Po raňajkách check out a krátka ranná safari v NP Lake Nakuru, obed formou piknikového balíčka. Cesta do NP Amboseli, popoludňajšie safari v NP Amboseli, večer príchod do Sata Elerai Campu 4 * alebo Amboseli Serena Lodge 5 *, večera a nocľah v kempe alebo lodži.

NP Amboseli: Tento obľúbený národný park o rozlohe 392 km2 sa rozkladá južne od Nairobi pri päte svetoznámeho Kilimanjara. Príroda parku je rovinatá, tvorená najmä savanou, ktorá sa strieda s porastom akácií. Tento NP ponúka úžasný panoramatický pohľad na pláne plné pasúcej sa zveri. Počas safari v tomto NP môžete pozorovať vrchol Kilimanjaro, ktorý je najmä v ranných a večerných hodinách zafarbený slnkom do ružova. Tento park býval domovom hrdých masajských kmeňov, ktoré odtiaľ však boli po založení národného parku v roku 1973 vysťahovaní. Toto násilné vysťahovanie zapríčinilo tzv "pomstu Masajov", kedy niektorí Masajovia schválne vybíjali a trávili všetky zvieratá, najmä levy a nosorožce čierne, ktoré sa zatúlali za hranice parku a ostatní Masajovia sa začali živiť pytliactvom a pašeráctvom. Situácia sa však už značne upokojila a dnes Masajom plynie časť zisku z turistického ruchu. Vďaka ich pomste žije však v NP Amboseli dodnes veľmi málo predátorov, výnimku tvoria hyeny škvrnité a šakaly. V tejto inak veľmi suchej oblasti nájdeme aj bažiny. K nim sa sem sťahuje veľké množstvo bylinožravcov, ako sú zebry, antilopy, byvoly, pakone a ďalšie. V období sucha sa zdržujú hlavne v močaristých oblastiach parku, ale po dažďoch sa rozptýlia na celé územie parku. NP Amboseli je najmä sloním rajom. Niektoré jedincie sa pýšia veľkými klami - znakom vyskokého veku. Naozaj dospelých slonov žije na území Kene už veľmi málo, čo zapríčinilo pytliactvo a obchod so slonovinou.

6. deň NP AMBOSELI – NP TSAVO WEST

Tradičné ranné safari v parku. Po raňajkách check out a dopoludňajšie safari v NP Amboseli. Obed formou balíčka. Počas dnešnej safari prejdete parkom Amboseli a večer prídete na územie NP Tsavo West. Večera a ubytovanie v Severin Safari Campe 5 * alebo Kilaguni Serena Lodge 5 *.

NP Tsavo:Tento najväčší kenský národný park o rozlohe cca 21.000 km2 sa delí na Východné Tsavo a Západné Tsavo, časti parku sú oddelené diaľnicou vedúcou z Mombasy do Nairobi. Krajinu Východného Tsavo tvorí predovšetkým rovinatá savana. Oblasť prístupná verejnosti leží medzi mombaskou diaľnicou a riekou Galana. Územie parku ležiace severne od rieky Galana je pre verejnosť uzavreté. Stredom Východného Tsavo preteká rieka Voi, na ktoré leží priehrada Aruba. K nádrži sa sťahuje veľké množstvo zveri. Národný park Západné Tsavo sa rozkladá od mombaskej diaľnici smerom na juh až k rieke Tsavo. Sopečná krajina tohto parku je riekou zavlažovaná, a tak tu nájdete lesnaté pasienky, ktoré sú rajom pre divokú zver. Najznámejšou atrakciou parku Západného Tsavo sú pramene Mzima, ktoré sú zdrojom krištáľovo čistej vody. Pramene vytvárajú dve jazerá, ktoré sú obľúbeným stanovišťom hrochov a krokodílov. V korunách okolitých paliem sa preháňajú opice. Žije tu tiež mnoho druhov vtákov. Je tu vybudovaná podvodná pozorovateľňa. Pramene Mzima sú tiež dôležitým zdrojom pitnej vody, ktorá je odtiaľ potrubím ukladaná do Mombasy. Ďalšou zaujímavosťou parku Západné Tsavo je lávové pohorie Chylulu, ktoré je doteraz z veľkej časti neprebádané. V NP Tsavo môžeme pozorovať najmä slony, ktoré majú v jeho východnej časti červenkasté sfarbenie, čo je spôsobené kúpaním v bahne, ktoré je v závislosti na farbu pôdy v parku Východná Tsavo červené a po kúpeli im lipne na koži. Žijú tu aj antilopy, zebry a byvoly, levy, gepardy, elegantné žirafy a hrochy.

7. deň NP TSAVO WEST – NP TSAVO EAST

Po raňajkách prejazd z NP Tsavo West do NP Tsavo East, ktoré na seba tesne nadväzujú. Celodenné safari, ktoré prebieha počas prejazdu. Obed formou piknikového balíčka. Večer príchod do Sata Campu 3 * +, kde je zaistená večera a nocľah.

8. deň MOMBASA – PRAHA

Po raňajkách odchod do Mombasy. Pri prejazde parkom ešte prebieha safari v NP Tsavo East. V popoludňajších hodinách príchod do Mombasy, transfer na letisko, odlet späť do Prahy či Viedne. V prípade Vášho záujmu je možné zabezpečiť pobyt v niektorom z plážových hotelov na kenskom pobreží (za príplatok).

9. den PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

V ranných hodinách prílet do Prahy či Viedne.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

letenku Praha – Nairobi a Mombasa – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) všetky transfery minivanom 4x4 s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne vstupy do národných parkov 1x noc v hoteli 4* v Nairobi s raňajkami 6x noc na safari v lodge 3*+ - 5* s plnou penziou safari podľa programu 1 l vody na osobu a deň počas safari anglicky hovoriaceho profesionálneho sprievodcu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy cca 489,- EUR vstupné vízum do Kene (nutné žiadať elektronicky na adrese www.ecitizen.go.ke) prepitné - prehliadka Nairobi (cca 20,- EUR/osoba) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Ide o zájazd expedičného charakteru, v jeho priebehu môže prísť ku zmenám trasy, doby pobytu a kategórie ubytovania. Fakultatívne možnosť predĺženia v plážovom hoteli v Keni, alebo na ostrove Zanzibar.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK